LiFePO4 akumulators pret litija jonu akumulatoriem
Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu vairāk informācijas
Aprakstiet LiFePO4 akumulatoru.
LiFePO4 baterijas var saukt arī par LFP akumulatoriem, kurām ir nedaudz zemāks enerģijas blīvums, taču tās joprojām ir diezgan stabilas. Salīdzinot ar dažiem NMC baterijās izmantotajiem materiāliem, proti, kobaltu, katoda veidošanai izmantotais dzelzs un fosfāts ir pieejamāki un lētāki. Turklāt LiFePO4 akumulatori ir mazāk bīstami nekā NMC akumulatori, tāpēc tos ir vieglāk pārstrādāt pēc to derīguma termiņa beigām.
LiFePO4 kopsavilkuma tabula
| Spriegumi | 3,20, 3,30V nominālā; tipisks darbības diapazons 2,5–3,65 V/šūnā |
| Īpatnējā enerģija (jauda) | 90–120Wh/kg |
| Maksa (C likme) | 1C tipisks, uzlādējas līdz 3,65 V; Tipisks uzlādes laiks 3h |
| Izlāde (C-rate) | 1C, 25C uz dažām šūnām; 40A impulss (2s); 2,50 V atslēgšana (mazāks par 2 V izraisa bojājumus) |
| Cikla dzīve | 2000 un vairāk (attiecībā uz izplūdes dziļumu, temperatūru) |
| Termiskā bēgšana | 270 grādi (518 grādi F) Ļoti drošs akumulators pat pilnībā uzlādēts |
| Izmaksas | ~200 USD par kWh |
| Lietojumprogrammas | ESS, EV utt |
LiFePO4 akumulatoru priekšrocības?
Drošība: LiFePO4 akumulatori ir uzticamāki un īpaši nerada ugunsgrēka vai sprādziena draudus.
Augstas temperatūras ilgtspējība: LiFePO4 baterijas darbojas plašā temperatūras diapazonā (60 grādi), padarot tās izturīgākas pret temperatūras svārstībām nekā citas ķīmiskās vielas.
Ilgs cikla darbības laiks: LiFePO4 akumulatoru var ciklēt 6000 reizes, bet NCM akumulatoru var ciklēt tikai 1000 reizes.
Garantija: Tā kā LifePO4 akumulatoriem ir labāks darbības laiks nekā NCM akumulatoriem, to garantijas ir arī augstākas. Tātad laika gaitā LifePO4 akumulatori var izrādīties vislabākie.
Pielaide pilnas uzlādes apstākļiem: Ja LiFePO4 ilgstoši tiek uzturēts pie augsta sprieguma, tas ir izturīgāks pret pilnas uzlādes apstākļiem un piedzīvo mazāku slodzi nekā citas litija jonu sistēmas.
Izgatavošanai nepieciešamā enerģija: Salīdzinot ar citām baterijām, LiFePO4 akumulatoru ražošanai ir nepieciešams mazāk enerģijas, un tiem ir mazāka ietekme uz vidi.
Aprakstiet litija jonu akumulatoru.
Trīskāršais akumulators, ko parasti sauc par NMC akumulatoru vai NiCoMn trīskāršu akumulatoru, ir visbiežāk pieminētais litija jonu akumulators. Tam ir akumulators ar ārkārtīgi augstu īpatnējo enerģiju vai jaudu. Tos biežāk izmanto elektroinstrumentos un elektriskajos transportlīdzekļos to "enerģijas" vai "jaudas" ierobežojumu dēļ.
Lai gan NMC litija jonu akumulatori parasti piedāvā lētākas sākotnējās izmaksas, atkarībā no darbības profila, tās var būt jāmaina kuģa kalpošanas laikā. Daudzas izmeklēšanas par ugunsgrēkiem gan sauszemes, gan jūras objektos ir vērstas uz NMC litija jonu akumulatoriem, kā rezultātā daži uzņēmumi, piemēram, Tesla, ir pilnībā pārgājuši uz LiFePO4 ķīmijas izmantošanu EV.
NMC litija jonu akumulatoru kopsavilkuma tabula
| Spriegumi | 3,60V, 3,70 V nominālā; tipisks darbības diapazons 3,0–4,2 V/šūnā vai lielāks |
| Īpatnējā enerģija (jauda) | 150–220Wh/kg |
| Maksa (C likme) | 0,7–1 C, uzlādējas līdz 4,20 V, daži — līdz 4,30 V; 3h uzlāde tipiska. Uzlādes strāva virs 1C saīsina akumulatora darbības laiku. |
| Izlāde (C-rate) | 1C; 2C iespējams dažās šūnās; 2,50 V atslēgšana |
| Cikla dzīve | 1000–2000 (attiecībā uz izplūdes dziļumu, temperatūru) |
| Termiskā bēgšana | 210 grādi (410 grādi F) tipiski. Augsts lādiņš veicina termisku aizbēgšanu |
| Izmaksas | ~ 420 USD par kWh |
| Lietojumprogrammas | E-velosipēdi, medicīnas ierīces, EV, rūpnieciskie |
Litija jonu akumulatoru priekšrocības?
Augsts enerģijas blīvums: NCM litija jonu akumulatoriem tagad tiek dota priekšroka dažos specializētos lietojumos, piemēram, elektriskajos automobiļos, jo tiem ir nepieciešams mazāk vietas, jo tiem ir nepieciešams mazāks enerģijas blīvums. Pateicoties lielākam litija difūzijas ātrumam un elektronu mobilitātei, NCM litija jonu akumulatori ir labāki. jaudu un enerģijas blīvumu nekā LiFePO4 akumulatoriem.
Zemas izmaksas: tā kā NCM litija jonu elementu spriegums ir 3,7 volti, salīdzinot ar LiFePO4 akumulatoru spriegumu 3,2 volti, akumulatoru komplektā par noteiktu cenu var būt vairāk NCM litija jonu elementu. savukārt piesaistīt noteiktus lietotājus.





